TÁPIÓSZENTMÁRTON
Szoborpark
Tápiószentmárton az 5400 körüli lakosságával az Alsó-Tápió mente legnagyobb lélekszámú nagyközsége. Határában találták meg a szkíta aranyszarvast, itt lakott fapalotájában egy ideig Attila hun uralkodó is, de itt született Kincsem is, a verhetetlen "csodakanca". Van tehát több ok is, amiért érdemes ellátogatni a településre! És ha már ott van az ember, akkor járja körbe a központjában, az Önkormányzat előtti Dísz téren található Szoborparkot és tekintse meg alkotásait. Ez is értéke ám a településnek, hiszen a szobrok segítségével felidézhetjük nemcsak a település, de nemzetünk történelmét is.
A szobrok alkotója Sebestyén Benedek (1937-2011) református lelkész, szobrász, akinek több alkotását őrzik a Tápió-menti települések.
A Szoborpark szomorú érdekessége, hogy a szobrokat eredetileg bronzba álmodta a szobrászművész, ám azokat -István király és Rákóczi szobrának kivételével- 2006-ban ellopták. Attila, Árpád, IV. Béla, Mátyás és Kossuth szobrait a megmaradt gipszminták alapján egy tápiószelei kőfaragómester kőből formálta meg.
Szoborpark
A park szobrait az ábrázolt személyek kronológiai rendje szerint mutatom be.
Sebestyén Benedek: Attila
Sebestyén Benedek: Árpád fejedelem (1998)
Sebestyén Benedek: István király (1998)
Sebestyén Benedek: IV. Béla
Sebestyén Benedek: Mátyás király (1998)
Sebestyén Benedek: Werbőczy István
Sebestyén Benedek: II. Rákóczi Ferenc (2000)
Sebestyén Benedek: Kossuth Lajos (1999)
E szobrok mellett még több más alkotás is található a településen, így nyugodtan nevezhetjük Tápiószentmártont a "szobrok falvának" is.